Агонія імперії: 21 рік тому

Наприкінці 80-х багато хто вже розумів, що Радянський Союз доживає останні дні. У лютому 1990-го в СРСР відбулися перші за багато десятиліть конкурентні вибори, завдяки чому демократичні сили потрапили до парламентів.

 

Протягом наступного півтора року майже всі республіки прийняли декларації про суверенітет, а згодом і про незалежність. Комуністична партія на чолі з Михайлом Горбачовим починає втрачати вплив навіть у РРФСР.

 

У серпні 1991-го кількома вищими радянськими чиновниками був створений антиконституційний «Державний комітет з надзвичайного стану» (більш відомий за російською абревіатурою як ГКЧП). Його очолив віце-президент СРСР Геннадій Янаєв. Увечері 18-го серпня «комітетчики» запропонували Михайлу Горбачову, який знаходився на дачі у кримському Форосі, добровільно скласти президентські повноваження. Проте «цар від престолу не відмовився».

 

Горбачова на дачі заблокували, а наступного дня о 6-й ранку теле- і радіоканали передали звернення ДКНС до радянського народу. Комуністичні заколотники оголосили про введення надзвичайного стану в окремих районах СРСР та припинення виходу більшості ЗМІ. Геннадій Янаєв сповістив, що перебирає на себе обов’язки глави держави – начебто через хворобу Горбачова.

 

Аби зберегти СРСР, путчисти оголосили недійсними закони і рішення органів влади та управління союзних республік. На той час Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Вірменія, Молдова та Україна вже ухвалили Декларації про державний суверенітет.

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?article=1391

 

0 коментарів “Агонія імперії: 21 рік тому”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *