Як голосували сихівчани у ХХІ столітті

Сихівський район, без сумніву, можна назвати одним із найбільш національно-свідомих у Львові. Майже одноманітний національний склад його мешканців та відносно близьке соціальне становище більшості дозволяють говорити про те, що тутешні виборці навряд чи б із власної волі розпорошували голоси на різноманітних виборах. Але в нашій країні, як відомо, активно використовуються політтехнології…

 

Ще свіжі в пам’яті результати голосування на попередніх виборах до місцевих рад. Тут, безперечно, голоси дісталися переважно патріотичним силам. Але ми вирішили проаналізувати, наскільки змінювалися уподобання сихівчан у попередні роки. Адже виборів в Україні вже проведено немало. І майже всі вони – за різними правилами.

 

Перше, що впадає в око, – влада постійно змінювала межі виборчого округу. Сихівчани то мусили голосувати з іншими районами міста, то до них приєднували найближчий район області – Пустомитівський. Наскільки це могло вплинути на результати волевиявлення, сказати одразу важко. Але погодьмося, коли ЦВК мордує себе та інших зміною меж округів, значить це усе ж таки комусь потрібно. І особливо це має значення при мажоритарній системі, коли кандидат стає депутатом в результаті голосування на окремому окрузі, а не по всій країні, як у випадку із партійними списками.

 

Отож повернімося до недавньої історії. 2002-й рік багато в чому нагадує 2012-й. Та ж змішана система виборів до Верховної Ради й приблизно такий же ступінь розчарування владою. Тільки тоді на чолі країни стояв Кучма, а не Янукович. 2002-го року основна частина Синівського району увійшла до складу 116-го виборчого округу разом із Галицьким районом міста, що займає майже весь центр Львова. Результатом стало обрання по «мажоритарці» Тараса Чорновола, члена партії «Реформи і порядок».

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?article=1386

0 коментарів “Як голосували сихівчани у ХХІ столітті”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *