В Одесі буде одна мова і одна партія?

Не встигли висохнути чорнила під автографом Януковича на одіозному мовному законопроекті, як одесити отримали «подаруночок» – регіональну російську мову.

 

Місцева влада в особі пана Костусєва б’є себе в груди – це ж, мовляв, воля населення! А й справді, користуючись різноманітними даними, наприклад, з переписів чи соціологічних досліджень, саме такий висновок можна зробити. Проте, хіба хтось запитував хоч одного російськомовного українця, чи дійсно він хоче і надалі жити в іншомовному середовищі на власній українській землі? Нагадаємо, що у 40-х роках на таврійських землях офіційною мовою була то румунська, то німецька… Певно, якби окупантів швидко не вигнали, одесити б говорили не російською, а потім хтось би також розповідав, що румуномовні українці – об’єктивна реальність, яку захищати треба.

 

Цікавою виявилася ситуація в одеському шкільництві. Попри так звану російськомовність більшості одеситів, 52% батьків першокласників написали заяви, аби їхніх дітей віддали до класів з українською мовою викладання. Та пану Костусєву, від якого жодного українського слова ми ще не чули, мабуть, це байдуже. З першого вересня до вже діючих в Одесі 26-ти російськомовних класів вирішили додати ще 33! Звісно, за рахунок українських.

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?news=2344

0 коментарів “В Одесі буде одна мова і одна партія?”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *