Російська мова прийде і до Львова?

Закон Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики» уже вступив в силу. Тож тепер очікують, що приблизно на половині території України російську мову зроблять регіональною. Але чи так це? Уважно почитавши текст документу, ми побачили, що навіть в тих містах, які вважаються мало не головним оплотом українства, можна «на законних підставах» запровадити регіональну російську мову. Було би бажання.

 

Марні сподівання

 

Попри масові акції протесту, багато хто сприйняв мовний закон достатньо спокійно. Мовляв на сході і півдні країни, принаймні – у містах, більшість і без того розмовляє виключно українською мовою. А в центральних і західних областей нічого не зміниться. Пересічному галичанину, наприклад, важко уявити, що російську як регіональну тепер можуть нав’язати навіть у Львові.

 

На перший погляд, це повна нісенітниця. Та й від політиків не чути жодних застережень. Більше говорять про імовірний розкол країни на мовному грунті, аніж про русифікацію від сходу до заходу. У цьому разі, мовляв, народ повстане та й місцеві органи влади, що складаються переважно з українських патріотів, не дозволять розвивати такий сценарій. Однак, не кажімо «гоп»…

 

Недавно ще взагалі ніхто не вірив, що такий закон буде прийнято. Власне, спочатку саме лише обговорення мовної теми називали провокацією. Пізніше до Верховної Ради було подано кілька різних мовних законопроектів. І також здавалося, що не конче поставлять на голосування саме той, який тепер охрестили словом «КАКА».

 

Законопроект таки прийняли у першому читанні. А до другого опозиція обіцяла не допустити до голосування та внесла безліч поправок, щоб затримати прийняття. І що? Більшість проголосувала, не зважаючи ні на що. Далі сподівалися, що закон не підпише Литвин, бо це, мовляв, для нього «політичне самогубство». Потім дехто говорив, що Янукович не посміє поставити свій автограф. І все марно. Закон вступив в дію.

 

Що тепер? Влада обіцяє внести якісь зміни. Опозиція обіцяє змінити ситуацію в країні після виборів. А що, як нинішня влада знову вийде переможцем? Так званий донецький бульдозер перетвориться на російський танк?

 

Як русифікувати Львів?

 

Закон Колесніченка-Ківалова, як відомо, прийнятий, щоб «захистити» меншини, які розмовляють не українською мовою. Звісно, в абсолютній більшості випадків йдеться виключно про російську мову. Але як і де її можна запровадити? Читаємо розділ 1, статтю 1. «Визначення термінів»:

 

«Територія, на якій поширена регіональна мова – територія однієї або кількох адміністративно-територіальних одиниць України (Автономної Республіки Крим, області, району, міста, селища, села), де регіональна мова є засобом комунікації певної кількості осіб, що виправдовує здійснення різних охоронних і заохочувальних заходів, передбачених у цьому Законі».

 

Отож, російську мову можна запровадити не лише в цілій області, як дехто помилково вважає, але й на території окремого міста, району чи села.

 

Читати повністю ТУТ                               http://duhvoli.com.ua/index.php?subject=188

0 коментарів “Російська мова прийде і до Львова?”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *