Григорій Нудьга

Є постаті серед нашого народу, котрі вже просто, без перебільшення стають пророками і своєю творчістю, якби заздалегідь передбачують долю і недолю свого народу. Серед інших до таких постатей належить Григорій Нудьга.

 

Незабаром мине сто років від дня його народження., та його творча спадщина не втрачає своєї значимості. Він знаний, як український визначний письменник, фольклорист, літературознавець, історик українськoї літератури і вникливий дослідник пісенного мистецтва.

 

Григорій Антонович Нудьга народився 21 січня 1913 році, в селі Артюхівка Роменського району на Полтавщині. Початкову освіту здобув у рідному селі, далі навчався у семирічній трудовій школі сусіднього села Глинська, В 1931р. закінчив Гадяцький педагогічний технікум і почав працювати учителем в Артюхівці. Восени 1933 вступив на філологічний факультет Харківського університету, згодом перейшов до Київського, який закінчив у 1938 році. Деякий час Григорій працював у Полтаві викладачем Педагогічного інституту, звідки 1941 пішов на фронт.

 

Під Харковом потрапив в німецьке оточення, опинився у таборі для військовополонених і в тюрмі. Вирвавшись з неволі, поневірявся на окупованій території. В 1944 році знову був втілений до Червоної армії, але незабаром відкликаний на наукову роботу у Львівське відділення Інституту літератури АН України. 10 травня.1945 р., напередодні захисту кандидатської дисертації, його арештують у Києві. Військовим трибуналом був засуджений на 10 років позбавлення волі та на п’ять років обмеження громадянських прав з конфіскацією майна – за стандартним звинуваченням в “антирадянській агітації”.

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?article=1372

0 коментарів “Григорій Нудьга”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *