Режим Януковича відроджує «валуївщину» в Незалежній Україні

Про рідну мову ї її значення є надзвичайно багата і дуже цікава література. Кожна державна нація постійно дбає, плекає і розвиває рідну мову в першу чергу свого корінного народу, бо вона являється основою спілкування в державі та на ній провадяться всякі дeржавні документи.

 

Рідна мова народу становить підставове багатство із нею ідентифікується нація. Мова являється надзвичайно важливою в духовному житті народу, бо вона окрилює і надає животворчого характеру до повноцінного розвитку нації і її держави. Колись у стародавній Греції на роздоріжжях були поставлені камінні плити з написами; «Держава сильна свідомістю свого народу, вона сильна тоді, коли народ здатний захищати свідомістю свої права».

 

Зрештою можна лише доповнити цю думку, що кожна держана, кожен уряд, якщо хочуть бути сильними і довготривалими, вони мусять приділяти найбільше уваги, сил та засобів до консолідації єдності народу, дбати за корінну націю і запевняти її всесторонний розвиток. Бо всі інші етнічні групи повинні підкоритися і оформлятися на грунті головної або корінної нації. А провідники держави повинні своєю Присягою прирікти вірність і запевнити, що ніколи не зганьблять цінностей суверенної держави, якою вони правлять і обов’язково зобов’язані офіціяльно володіти державною мовою.

 

Якщо йдетться про мовне питання, то навіть в совєтській імперії у свому зверненні до носіїв української мови Максим Рильський писав: «Мова – втілення думки. Чим багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її і охороняймо її! Борімось за красу мови, за правельність мови, за пристрасність мови, за багацтво мови».

 

Атаки на українську мову, провадили протягом історичного періоду всякими окупаційними режимами і найрізніші методи цієї атаки нам доволі відомі. На привеликий жаль ця мовна атака відродилася на диво в незалежній українській державі. Після двох з лишком років президентства Віктора Януковича українська держава опинилася в надзвичайно складному становищі, особливо якщо йдеться про мовну політику. Ув’язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка та інших опозиціонерів – це лише вершина айсберґу проблем, пов’язаних з авторитарними тенденціями, які виразно помітні в діях сучасної влади. Тим самим, початкові успіхи на шляху до європейської інтеґрації зазнали повної поразки та ізоляції України на міжнародній арені.

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?article=1296

0 коментарів “Режим Януковича відроджує «валуївщину» в Незалежній Україні”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *