Еволюція політичної системи (до питання про перспективи Української республіканської партії)

Невдовзі після жовтневого перевороту на одній із нарад керівництва РСДРП Леніна спитали: «Скільки в Росії може бути політичних партій?»

 

– Скільки завгодно, – відповів Ленін. – Усі вони будуть сидіти в тюрмі, а правити буде одна наша.

 

Коли в 1920 році Московія перемогла Українську Народну Республіку і відновила окупацію України, то поступово винищила всі українські партії, в  т.ч. й Українську комуністичну партію (УКП) і встановила однопартійну диктатуру, яка й тривала до 1990 року.

 

Постійна нужда і повна безправність та приниження людської гідності з бігом часу все більше обурюють людське сумління і коли 1990 року Верховна Рада УРСР скасовує монополію комуністів на політичну діяльність, то почався період творення багатьох партій.

 

5 листопада 1990 року Міністерство юстиції УРСР зареєструвало Українську республіканську партію – першу антикомуністичну партію. До речі, КПУ не була зареєстрована, тому УРП в реєстрі стала під номером 1.

 

Звільнення людей від комуністичної диктатури розв’язало їм руки і в усіх так званих соціалістичних країнах середньої Європи партії народжуються як гриби після дощу. Приблизно 1994 року у Польщі їх 150, у т.ч. три республіканські партії. У Болгарії з населенням біля 10 мільйонів утворилося 200 партій.

 

Україна під комуністичною диктатурою перебувала на ціле покоління довше, ніж країни середньої Європи, того і національна свідомість і громадянська активність українців була пригнічена більше, ніж у громадян Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії й Болгарії, того й процес творення партій відбувався повільніше. 1994 року в Україні було десь менше 30 партій.

 

Різкий стрибок для  множення партій в Україні спричинив арешт колишнього прем’єр-міністра України П.Лазаренка. До його арешту злодії-олігархи переводили кошти в закордонні банки з надією, що, в разі загрози арешту, вони дременуть за кордон і там спокійно будуть жити на награбовані кошти. Арешт Лазаренка показав, що за кордоном можна не жити на переказані туди гроші, а сидіти в тюрмі. Це злодіїв зорієнтувало на створення партій та здобуття депутатських мандатів для захисту себе в Україні політичними й державними способами. Так кількість партій зросла до 150 (як у Польщі), а потім наблизилась до 200.

 

Читати повністю ТУТ                http://duhvoli.com.ua/index.php?subject=186

0 коментарів “Еволюція політичної системи (до питання про перспективи Української республіканської партії)”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *