Ніяких знижок на газ не буде

Ніякого зменшення ціни на російський газ для України не буде і бути не може. Тож постійні натяки влади Януковича-Азарова про якісь там перемовини з РФ на цю тему – лише блеф та загравання перед електоратом, якому нинішнє керівництво з початку року так і не змогло запропонувати нічого для сумнозвісного «поліпшення життя вже сьогодні». Цей висновок випливає із заяви офіційного представника «Газпрому» Сергія Купріянова, опублікованої на російському сайті «Росбалт». 

«Жодних нових домовленостей щодо ціни на газ в даний момент у нас немає – просто мова йде про те, яка ціна вийде при розрахунку за формулою, що міститься у контракті», – сказав Купріянов. 

Тож, якщо газ таки трохи подешевшає, то це буде аж ніяк не заслуга нинішньої української влади. Адже, згідно з контрактами, котрі тільки лінивий не називає кабальними для України, вартість газу просто має коливатися у відповідності до вартості нафти на світових ринках. Сподіваємося, ні Янукович, ні Азаров не ставитимуть собі в заслугу те, що нафта час від часу дешевшає, адже це об’єктивний економічний процес. 

Утім, Купріянову усе ж поставили запитання, чи готовий «Газпром» до перегляду газових угод з Україною? На це він відповів, що його компанію цілком влаштовує діючий контракт. Ще б пак, адже базова ціна, від якої розраховується остаточна вартість, – найвища у Європі при найменших витратах на транзит! За словами Купріянова, у «Газпромі» зараз лише готові розглядати «різні пропозиції та побажання» – не більше. Ось об’єднання газових систем Росії та України – справді цікава ідея для РФ.  

Читати далі тут

0 коментарів “Ніяких знижок на газ не буде”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *